Bývalá ministryně financí a předsedkyně poslanců ANO Alena Schillerová (ANO) opět bez úspěchu požadovala, aby Sněmovna přednostně schvalovala návrh hnutí na roční snížení daně z přidané hodnoty na energie a pohonné hmoty na nulu. "Inflace drtí nás ve všech směrech, české domácnosti rekordně chudnou," uvedla při zdůvodnění. Někdejší vicepremiér a ministr a průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) neuspěl s žádostí o přednostní schvalování zákona o podporovaných zdrojích energie a podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů.

Předseda SPD Tomio Okamura neprosadil diskusní body týkající se chudnutí obyvatel, cen elektrické energie, plynu a potravin a umisťování ukrajinských uprchlíků. Je třeba ukončit dávkovou turistiku a pomáhat českým občanům, současná vláda není schopna koncepčního řešení, uvedl Okamura.

Bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO) chtěl diskutovat hodinu až půldruhé hodiny o pravidlech pro boj s dezinformacemi. Poslanec ANO Patrik Nacher navrhoval opět přednostně řešit problematiku krátkodobého ubytování, jeho stranický kolega Robert Králíček chtěl schvalovat vládní novelu o kybernetické bezpečnosti podle pravidel EU. Ani těmto požadavkům Sněmovna nevyhověla.

Sněmovna se dohodla na tom, že tento týden projedná novelu služebního zákona, která mimo jiné ruší odborné náměstky na ministerstvech a škrtá omezení v počtu politických náměstků. Schvalovat má také zákaz některých jednorázových plastových výrobků nebo regulaci platforem pro sdílení videonahrávek typu YouTube. Vládní koalice chce přednostně projednat rovněž zrušení elektronické evidence tržeb.