Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Otřes v české justici: Ministryně spravedlnosti odvolala šéfku plzeňských žalobců

Marie Benešová
Marie Benešová
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) odvolala šéfku Okresního státního zastupitelství v Plzni Antonii Zelenou. Podle ní mimo jiné neplnila pokyny nadřízeného, uvedlo Právo.

„Dnešního dne jsem podepsala rozhodnutí o odvolání doktorky Zelené z funkce vedoucí státní zástupkyně. Důvodů je tam několik, mimo jiné neplnila pokyny nadřízeného. Celkem jde o čtyři okruhy, které nebudu blíže uvádět,“ řekla ve čtvrtek pro právo ministryně spravedlnosti Benešová.

Zelená, která ve funkci strávila 15 let, se nevyjádřila. Její odvolání požadovala krajská státní zástupkyně Anna Maříková. Zelená si proti rozhodnutí může podat rozklad, o něm by ale znovu rozhodovala Benešová.

Šéfka rezortu spravedlnosti očekává, že se Zelená bude bránit a rozklad opravdu podá, což bude mít odkladný účinek. Znamená to, že do doby, než o rozkladu Benešová rozhodne, šéfka Okresního státního zastupitelství v Plzni zůstane ve funkci. 

Témata:  Marie Benešová Plzeň EuroZprávy.cz

Aktuálně se děje

21. května 2024 16:12

Boje v Charkovské oblasti vysídlily přes 14 tisíc lidí

V Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, kde Rusové nedávno spustili novou pozemní ofenzívu, bylo v posledních dnech vysídleno více než 14.000 lidí, oznámila v úterý Světová zdravotnická organizace (WHO). Uvedla to agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy