Personál litoměřické nemocnice napadl v pátek večer třiadvacetiletý cizinec, kterého do nemocnice přivezla záchranná služba. Jednu zdravotní sestru bylo po útoku nutné hospitalizovat.
Útočníka zadržela policie, server TN.cz napsal, že je podezřelý z trestného činu výtržnictví. Příčina útoku není zřejmá.
Muž zaútočil na sestru a lékařku na centrálním příjmu nemocnice. "Mohu potvrdit, že ze strany pacienta, kterého přivezla záchranná služba, tak došlo k napadení personálu a sestra, která ho ošetřovala, musela být hospitalizována," řekla na dotaz ČTK mluvčí společnosti Krajská zdravotní Jana Mrákotová. Společnost litoměřickou nemocnici spravuje. K možným příčinám útoku se mluvčí nevyjádřila.
Policie věc vyšetřuje, informovala ČTK mluvčí policie Veronika Hyšplerová. "Přivolaná policejní hlídka společně s městskými strážníky tohoto muže ihned zpacifikovala, zadržela, převezla do policejní cely a v současné době probíhají procesní úkony," řekla Hyšplerová.
Policie na začátku prosince uvedla, že útoků a agresivity vůči zdravotnickým autoritám, ústavním činitelům nebo zdravotníkům přibývá. Je to například kvůli očkování proti covidu-19. Zatím není jasné, zda má takovou souvislost i tento případ.
Témata: Ústecký kraj, krimi, nemocnice
Související
22. ledna 2026 17:04
20. ledna 2026 10:45
19. ledna 2026 14:40
19. ledna 2026 12:01
10. ledna 2026 10:55
6. ledna 2026 9:12