reklama

Na místě je poříční oddělení policie, ze vzduchu oblast prohledával dron. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. "Hasiči byli staženi, protože propátrali oblast, která jim byla určena a nebylo jich dále potřeba. Nicméně po naší linii pátrání stále probíhá," řekla Hašlová po 16:00.

Kromě obou řek místem protéká také Hořínský potok, i jeho břehy policisté prohledávají. Podle Hašlové policisté dnes rozšířili oblast, kterou intenzivně propátrávají. Policisté se zaměřovali například na okolí mostu Josefa Straky přes Labe.

Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla ráno Hašlová. Bez nových poznatků byla policie i odpoledne. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí. Kromě policistů z běžné služby pátrá po chlapci také pořádková jednotka.

Vrtulník dnes nasazen zřejmě nebude. "V případě potřeby jsme ale připraveni vrtulník okamžitě povolat," řekla policejní mluvčí.

S pátráním pomáhali i hasiči, kromě profesionálních hasičů z Mělníka chlapečka hledají rovněž dobrovolní hasiči z okolí. Podle mluvčího hasičů Jaroslava Gabriela bylo pátrání v pátek ve 22:00 přerušeno, hasiče o pomoc policie požádala opět dnes v 08:00. "V pátek taktika byla o tom, že se prohledávala místa v dochozí vzdálenosti od místa, kde byl kočárek naposledy viděn," řekl Gabriel. Hasiči na místě měli i člun.

Policie v pátek po dítěti pátrala také na Kladensku, kde se odpoledne v Bělči ztratila nezletilá dívka. I zde se do pátrání kromě policie zapojili hasiči. Povolán byl také psovod a vrtulník s termovizí. Dívku nalezla letecká služba asi 100 metrů od místa, kde se ztratila.

reklama