Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pavel navštívil Jihočeský kraj, bude v Českých Budějovicích či Českém Krumlově

Petr Pavel
Petr Pavel
Foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Prezident Petr Pavel má naplánovaný program i během letních prázdnin. Během úterního dopoledne zahájil dvoudenní návštěvu Jihočeského kraje, během které zavítá do Českých Budějovic nebo Českého Krumlova.

Podle programu zveřejněného na webových stránkách Pražského hradu byla dnes od 10 hodin první zastávkou firma KOH-I-NOOR HARDTMUTH. Následovat má návštěva krajského úřadu v Českých Budějovicích a setkání s hejtmanem Martinem Kubou (ODS) i dalšími krajskými politiky.

Odpoledne si Pavel prohlédne nově otevřené letiště Planá. Ve večerních hodinách pak usedne do otáčivého hlediště v Českém Krumlově a podívá se na divadelní představení. Výtěžek z něj jde na podporu činnosti centra ARPIDA, které se věnuje rehabilitaci osob se zdravotním postižením.

Zítra bude návštěva pokračovat prohlídkou českokrumlovského zámku či divadla v Hořicích na Šumavě. V Černé v Pošumaví se pak prezident setká se starosty okolních obcí. Program skončí na základně Vodní záchranné služby v Dolní Vltavici.

Pavel v rámci cest po České republice navštívil naposledy na konci června Prahu. Už předtím zavítal například do Libereckého kraje nebo na Vysočinu.

Témata:  Petr Pavel Jihočeský kraj

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

Biden stáhne kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy