Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pět uprchlíků zadrženo na D1. Vezli se taxíkem z Hustopečí do Prahy

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Pět uprchlíků zřejmě z Eritreje v Africe zadrželi ve čtvrtek večer jihomoravští policisté na dálnici D1. Na webových stránkách o tom informoval mluvčí policistů Pavel Šváb. Nyní se podle něj koná správní řízení o vyhoštění, zadržení lidé jsou v záchytném zařízení pro cizince.

"Pravděpodobně budou vráceni do země původu, kterou by měla být Eritrea," uvedl Šváb.

"O podezřelých zákaznících nás informovala dispečerka taxislužby s tím, že vůz směřuje po dálnici na Prahu. Tam jsme ho obratem zastavili, zkontrolovali a skutečně narazili na čtyři muže a jednu ženu ve věku mezi 20 a 30 lety," uvedl Šváb. Zadržení u sebe neměli doklady.

Policistům řekli, že se přeplavili lodí do Itálie a tam zaplatili 600 eur (asi 15.400 korun) za osobu převaděčům, kteří je měli dopravit do Německa. Po delší přestávce v Rakousku je ale převaděči donutili vystoupit z dodávky v Hustopečích na Břeclavsku a tvrdili jim, že už dorazili do Německa. Když cizinci zjistili, že jim převaděči lhali, chtěli pokračovat v cestě přes Prahu taxíkem.

Policie loni v celém Česku odhalila 4992 cizinců, kteří v Česku pobývali nelegálně. Je to o 254 více než v roce 2017 a o 269 méně než v roce 2016.

Témata:  uprchlíci Jihomoravský kraj Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

23. února 2026 9:58

David Matásek prozradil, proč si nepřeje, aby se děti dávaly na herectví

David Matásek je ve svých třiašedesáti letech nejen několikanásobným tatínkem, ale už také dědečkem. O osobním životě rozsáhle promluvil a v té souvislosti prozradil, co se mu k jeho radosti daří. Souvisí to s profesí, které se sám věnuje. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy