Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Petr Pavel jmenuje dva nové ministry

Petr Pavel
Petr Pavel
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Po večerní schůzce na Pražském hradě oznámili prezident Petr Pavel a premiér Petr Fiala, že ve bude jmenován Mikuláš Bek (STAN) ministrem školství a Martin Dvořák ministrem pro evropské záležitosti. Fiala je následně uvede do funkce.

"Oba znám sice ne tak dlouho jako pan premiér, ale nemám k nim, po pracovní ani lidské stránce, žádné výhrady. Neslyšel jsem ani žádné výhrady, které by měly bránit jejich jmenování, takže s těmito návrhy problém nemám," řekl Pavel.

Končící ministr pro evropské záležitosti Bek ve funkci nahradí ministra školství Vladimíra Balaše, který před dvma týdny rezignoval kvůli dlouhodobým zdravotním problémům po proděláním covidu-19.

Beka v jeho dosavadní funkci vystřídá náměstek ministra zahraničí Dvořák, který v minulosti působil jako primátor Hradce Králové a generální konzul v New Yorku.

Témata:  Petr Pavel Mikuláš Bek Martin Dvořák Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky

Aktuálně se děje

17. června 2024 17:02

Mírový summit o Ukrajině podle Kremlu nemá žádný výsledek

Moskva se v pondělí poprvé podělila o názor na závěry víkendového mírového summitu o Ukrajině ve Švýcarsku. Podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova má konference zanedbatelné výsledky, přičemž se podle Ruska ukázalo, že jednání bez něj jsou zbytečná.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy