Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Petr Pavel jmenuje dva nové ministry

Petr Pavel
Petr Pavel
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Po večerní schůzce na Pražském hradě oznámili prezident Petr Pavel a premiér Petr Fiala, že ve bude jmenován Mikuláš Bek (STAN) ministrem školství a Martin Dvořák ministrem pro evropské záležitosti. Fiala je následně uvede do funkce.

"Oba znám sice ne tak dlouho jako pan premiér, ale nemám k nim, po pracovní ani lidské stránce, žádné výhrady. Neslyšel jsem ani žádné výhrady, které by měly bránit jejich jmenování, takže s těmito návrhy problém nemám," řekl Pavel.

Končící ministr pro evropské záležitosti Bek ve funkci nahradí ministra školství Vladimíra Balaše, který před dvma týdny rezignoval kvůli dlouhodobým zdravotním problémům po proděláním covidu-19.

Beka v jeho dosavadní funkci vystřídá náměstek ministra zahraničí Dvořák, který v minulosti působil jako primátor Hradce Králové a generální konzul v New Yorku.

Témata:  Petr Pavel Mikuláš Bek Martin Dvořák Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky

Související

Aktuálně se děje

23. dubna 2026 20:49

Babiš napsal další dopis do Bruselu. Jde mu i o další peníze pro Česko

Premiér Andrej Babiš (ANO) napsal další dopis předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové. Potvrdil to po zasedání vládního výboru pro Evropskou unii. Postěžoval si také na plán nového víceletého finančního rámce. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy