Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky

Petr Pavel

Petr Pavel jmenuje dva nové ministry

Domov

Po večerní schůzce na Pražském hradě oznámili prezident Petr Pavel a premiér Petr Fiala, že ve bude jmenován Mikuláš Bek (STAN) ministrem školství a Martin Dvořák ministrem pro evropské záležitosti. Fiala je následně uvede do funkce.

Mikuláš Bek

Domov

STAN navrhne Mikuláše Beka na pozici ministra školství

STAN navrhne Mikuláše Beka, dosavadního ministra pro evropské záležitosti, na pozici ministra školství, a na jeho místo nominuje náměstka ministra zahraničí Martina Dvořáka. Hnutí o tom informovalo v tiskové zprávě.

Vladimír Balaš

Ministr školství Balaš končí ve Fialově vládě

Domov

Ministr školství Vladimír Balaš (STAN) skončí ve funkci, informovala Česká televize. Činí tak na vlastní žádost, důvodem jsou zdravotní problémy. Ve Fialově vládě se obsazení tohoto postu změní už podruhé, resort nejprve vedl Petr Gazdík.

Ministerstvo školství, ilustrační foto.

MŠMT chce do 15. října připravit záměr rozvoje českého školství

Domov

Ministerstvo školství (MŠMT) plánuje nejpozději 15. října předložit vládě ke schválení materiál, v němž nastíní rozvoj českého školství do roku 2027. Dokument s názvem Dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy ČR na období 2023-2027 se nyní připravuje. Návrh počítá například s úpravou financování škol s přihlédnutím k počtu znevýhodněných žáků.

Ministerstvo školství, ilustrační foto.

MŠMT: Přesný počet uprchlíků ve školách bude znám na konci listopadu

Domov

Přesný počet válečných utečenců z Ukrajiny, kteří chodí do škol v Česku, bude podle ministerstva školství (MŠMT) známý ke konci listopadu. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí úřadu Aneta Lednová. Podle ministerstva nastoupilo do českých škol už v minulém školním roce 39.380 ukrajinských uprchlíků. Nejvíc dětí z Ukrajiny registrují základní školy.

Vladimír Balaš

Domov

Ministru Balašovi bude radit 16 poradců včetně Plagy a Gazdíka

Ministru školství Vladimíru Balašovi (za STAN) bude se vzdělávací politikou pomáhat 16 poradců. Jsou mezi nimi například bývalí ministři školství za STAN a za ANO Petr Gazdík a Robert Plaga, zakladatel společnosti Scio Ondřej Šteffl a předsedkyně České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání (ČOSIV) Lenka Felcmanová. Na webu ministerstva to dnes uvedla jeho mluvčí Aneta Lednová.

Ministerstvo školství, ilustrační foto.

MŠMT: Přesný počet uprchlíků ve školách bude znám v první polovině listopadu

Domov

Přesný počet válečných utečenců z Ukrajiny, kteří chodí do škol v Česku, se podle ministerstva školství (MŠMT) vyjasní v první polovině listopadu. V pondělí jich v evidenci škol bylo 67.319 včetně dětí, které ve skutečnosti školy nenavštěvují. O tom, kolik Ukrajinců se do výuky zapojilo, budou mít školy jasno zhruba v polovině října.

Vladimír Balaš

Ministrem školství od července bude Vladimír Balaš, jmenoval ho Zeman

Domov

Novým ministrem školství se od července stane poslanec hnutí STAN a ústavní právník Vladimír Balaš. Do funkce ho dnes na Pražském hradě jmenoval prezident Miloš Zeman. Balaš střídá v ministerském křesle Petra Gazdíka (STAN), který podal ke konci měsíce rezignaci kvůli svým kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem z kauzy Dozimetr. Prezident jeho demisi v pondělí přijal.

Vladimír Balaš

Balaš nastoupí do funkce ministra školství asi od 1. července

Domov

Kandidát na ministra školství Vladimír Balaš, který má nahradit odstupujícího Petra Gazdíka (oba STAN), nastoupí do funkce asi od 1. července. Balaš to dnes řekl novinářům po jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. S prezidentem hovořil o tom, že je potřeba pokračovat v modernizaci školství. Zeman mu doporučil, aby si doplnil znalosti o regionálním školství.

Vladimír Balaš

Vladimír Balaš bude ve středu jmenován ministrem školství

Domov

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje ministrem školství poslance hnutí STAN a ústavního právníka Vladimíra Balaše. V úterý se s ním sejde. Po dnešní schůzce s prezidentem na zámku v Lánech to novinářům řekl premiér Petr Fiala (ODS).

Vít Rakušan

Starostové a nezávislí budou večer posuzovat kandidáty na ministra školství

Domov

Předsednictvo hnutí STAN bude dnes večer posuzovat kandidáty na nového ministra školství, který má nahradit Petra Gazdíka. Gazdík se rozhodl ve funkci ministra skončit ke konci června kvůli svým kontaktům s obviněným lobbistou Michalem Redlem. Podle informací ČTK vybírá vedení Starostů a nezávislých ze tří kandidátů. Mluvčí STAN Sára Beránková ČTK řekla, že dnes jméno možného budoucího ministra nesdělí.

Petr Fiala

Domov

Zeman s Fialou v pondělí proberou, kdo povede ministerstvo školství

Prezident Miloš Zeman očekává, že se v pondělí večer na pravidelném jednání s premiérem Petrem Fialou (ODS) na zámku v Lánech dozví jméno kandidáta na nového ministra školství. Rozhlasové stanici Frekvenci 1 to dnes řekl vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář.

Viktor Vojtko

Viktor Vojtko odmítl nabídku vést ministerstvo školství

Domov

Jeden z možných kandidátů na nového ministra školství, poslanec STAN Viktor Vojtko, dnes na twitteru uvedl, že nabídku vést ministerstvo školství nyní nemůže z osobních a rodinných důvodů přijmout. STAN chce nástupce Petra Gazdíka, který kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem v kauze Dozimetr odstoupí ke konci června, představit do konce tohoto týdne. Vláda dnes podle ministra průmyslu Jozefa Síkely (za STAN) záležitost neřešila.

Ivan Bartoš

Bartoš: Kandidát na ministra školství Pirátů a STAN bude znám v dalších dnech

Domov

Kandidát koalice Piráti a STAN na nástupce po ministru školství Petru Gazdíkovi (STAN) bude představen asi v průběhu týdne, dnes ne. Novinářům to dnes řekl šéf Pirátů Ivan Bartoš. Očekává, že Gazdíkova nástupce navrhne jako první hnutí STAN, které podle vzájemné dohody po volbách resort obsadilo. Piráti by jinak ze svého týmu mohli uvažovat o nominování náměstkyně ostravského primátora Andrey Hoffmanové nebo analytika Martina Úlovce.

Aktuálně se děje

25. května 2024 22:27

Kreml odstartoval čistky v ruské armádě, začalo zatýkání elit

Boj o moc: FSB a armáda v Rusku soupeří po neúspěchu v Kyjevě. Rozsáhlé čistky mezi nejvyššími důstojníky jsou důsledkem zápasu o vojenské zdroje.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy