Balaš uvedl, že požádal předsednictvo STAN o uvolnění z funkce, protože se potýká se zdravotními problémy dlouhodobějšího rázu, které mu v posledních týdnech znemožňovaly se naplno věnovat agendě.

Ministr měl ještě dnes schůzku s poradním týmem, o jejím průběhu informoval na twitteru. "Probírali jsme výsledky rozsáhlého šetření CVVM k názorům veřejnosti na vzdělávací soustavu a řešení nerovností. Otevřeli jsme ale i diskusi k otázkám kolem umělé inteligence a jejího vlivu na vzdělávací proces," uvedl.

Vystudovaný právník je v čele Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy necelý rok. Do funkce ho na návrh předsedy vlády Petra Fialy (ODS) jmenoval tehdejší prezident Miloš Zeman 29. června 2022. Balaš nahradil ve funkci Petra Gazdíka, který rezignoval v souvislosti s pražskou kauzou Dozimetr.

Podle informací týdeníku Respekt nahradí Balaše nynější ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek, který má jako někdejší rektor Masarykovy univerzity k problematice školství blízko. Jeho místo pak zaujme Martin Dvořák, současný náměstek ministra zahraničí.

reklama