Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Balaš vysvětlil, kvůli jakým problémům končí ve funkci

Vladimír Balaš
Vladimír Balaš
Foto: Facebook Vladimír Balaš

Končící ministr školství Vladimír Balaš prodělal covid-19 a od té doby trpí zdravotními problémy. Poslanecký mandát si zatím ponechá do září, kdy se rozhodne co a jak dál.

"Jsem vyčerpaný a nejsem si jistý, že mám dost energie, kterou ministerstvo potřebuje,“ řekl Balaš pro Seznam Zprávy. "Měl jsem covid, který neprobíhal úplně jednoduše, a mám teď zdravotní problém, který přetrvává," dodal.

Podle svých slov zatím zůstane poslancem, nejde ale o unáhlené rozhodnutí. "Uvažuji o tom od začátku roku. Měl jsem covid, který neprobíhal úplně jednoduše, a mám teď zdravotní problém, který přetrvává," vysvětli.

"Ten problém je sice pod kontrolou, ale jasněji bude v září. Cítím se vyčerpaný a potřebuji se dát zdravotně dohromady. A resort školství potřebuje opravdu velké nasazení, nejsem si jistý, že bych tu energii měl," dodal.

Co by se mělo stát v září neupřesnil, následně ale uvedl, že se do tohoto měsíce musí dát dohromady. "Pak uvidíme, jaké budou výsledky mého zdravotního stavu. Pokud jde o funkci Ústavního soudce, to není moje rozhodnutí, to jde za prezidentem republiky. Já jsem o to nijak neusiloval. Ale je to agenda, která je mi blízká," dodal.  

Témata:  Vladimír Balaš

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 15:39

Maďarsko zablokovalo finanční pomoc Ukrajině, dokud Kyjev neobnoví tranzit ropy

Maďarsko bude blokovat finanční pomoc Ukrajině z Evropského mírového nástroje, dokud Kyjev neobnoví tranzit ruské ropy přes ropovod Družba. Šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó to uvedl v rozhovoru pro komerční televizi ATV.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy