Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Petr Pavel příští týden navštíví Rakousko

Petr Pavel
Petr Pavel
Foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Prezident republiky Petr Pavel společně s manželkou Evou ve dnech 31. května a 1. června navštíví Rakousko. O jejich zahraniční cestě informoval na svém webu Pražský hrad.

Podle informací Hradu pojede Pavel s první dámou do Vídně vlakem. Ještě ten den večer se pak setká s krajany.

Během druhého dne cesty navštíví historickou část města a poté se přesunou do Hofburgu, kde je s vojenskými poctami přivítá prezident Alexander Van der Bellen s Doris Schmidauerouvou.

Po obědě by se měl Pavel setkat s předsedou Národní rady Rakouska Wolfgangem Sobotkou a následně se spolkovou ministryní obrany Klaudií Tanner.

Poté Pavel přednese prohlášení na téma Our Freedom and Security in a Globalised World (Bezpečnost a ochrana v globalizovaném světě) a večer se vlakem vrátí do Prahy.  

Témata:  Petr Pavel Rakousko

Související

Aktuálně se děje

28. dubna 2026 17:36

Agáta Hanychová dohnala Veroniku Žilkovou k slzám

Agáta Hanychová oslavila své jednačtyřicáté narozeniny. Její manžel Mirek Dopita ji hned ráno překvapil netradiční gratulací, když jí věnoval obří kytici růží a k tomu jí zahrál na saxofon. Influencerka přiznala, že ačkoliv si na velké pugéty běžně nepotrpí, tentokrát měla velkou radost. Velmi ocenila, že manžel kytici vlastnoručně uvázal ve velkoobchodě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy