Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Petr Pavel se v pátek setká na Pražském hradě s premiérem Ficem

Petr Pavel
Petr Pavel
Foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Prezident Petr Pavel se setká v pátek odpoledne na Pražském hradě s novým slovenským premiérem Robertem Ficem. Dnes to uvedl tiskový odbor prezidentské kanceláře na oficiálním webu.

Před setkáním na Hradě bude Fico dopoledne jednat s předsedou české vlády Petrem Fialou (ODS) na Strakově akademii a ráno se setká s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) a dalšími členy horní komory při pracovní snídani ve Valdštejnském paláci.

Během volební kampaně se Fico odmítl vyjadřovat k výrokům českých politiků, kteří se zabývali situací na Slovensku. Upozorňoval na potřebu respektovat nezávislost Slovenska.

Jeho návštěva v České republice následuje po udělení důvěry jeho vládě a po více než pěti letech od jeho posledního působení ve funkci slovenského premiéra.

Fico v roce 2018 rezignoval na stejný mandát v důsledku politické krize po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Novou slovenskou vládu jmenovala prezidentka Zuzana Čaputová na konci října.

Témata:  Petr Pavel Robert Fico

Související

Aktuálně se děje

29. ledna 2026 13:18

Počasí aktuálně: Večer přestane sněžit, ale nastoupí jiné zimní nebezpečí

Zimní počasí v Česku opět úřaduje. Na většině území spadlo od noci několik centimetrů sněhu, nadílka má ještě pokračovat. Nebezpečí bude následně představovat náledí, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Komentář

Dobrý výsledek pro Česko. Ekonomika rostla, v EU byla mezi nejlepšími deseti

Česká ekonomika loni přidala solidní 2,5 procenta, jak dnes uvedl Česká statistický úřad. To by ji řadí – vyjdeme-li údajů agentury Bloomberg a Mezinárodního měnového fondu – na deváté místo žebříčku nejrychleji rostoucích ekonomik EU, za Irsko, Maltu, Polsko, Bulharsko, Kypr, Chorvatsko, Litvu a Španělsko. V celé Evropě by se pak ocitla na dvanáctém místě, když by se před ní umístily ještě navíc Kosovo, Albánie a Severní Makedonie.