reklama

Bartoš na fóru uvedl, že po zvážení celkové situace a odborné i politické debatě mění formu jednání na on-line variantu. "Věřte, že vývoj situace mě mrzí. Vnímám nutnost se v letních měsících jako strana setkat fyzicky a probrat spoustu věcí," uvedl. Mimořádné celostátní fórum či celostranickou konferenci by chtěl uspořádat v létě tak, aby trvala celý víkend.

Na fóru rovněž Bartoš požádal, aby mohl být členem v Ústeckém kraji místo dosavadního Středočeského. Bartoš, který se při pátečním jmenování nového kabinetu Petra Fialy (ODS) stane ministrem pro místní rozvoj a vicepremiérem pro digitalizaci, v Ústeckém kraji kandidoval ve sněmovních volbách. Koalice Pirátů a STAN skončila v regionu třetí za ANO a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). Do Ústeckého kraje přesouvá i svou poslaneckou kancelář z Poděbrad.

Covid-19 v posledních týdnech ovlivnil i podobu dalších sjezdů. Zcela on-line se konalo předminulý víkend zasedání celostátní konference hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), kde obhájil funkci předsedy Tomio Okamura. Také nového šéfa ČSSD Michala Šmardu zvolili v pátek delegáti mimořádného sjezdu sociální demokracie přes web. TOP 09 koncem listopadu zvolila kombinovanou formu sněmu. Na místě bylo asi 30 delegátů, ostatní sledovali přenos a hlasovali on-line.

Celostátní fórum Pirátů před dvěma lety jednalo v Ostravě, funkci předsedy tam obhájil Bartoš se ziskem 606 z 653 hlasů. V předsednictvu ho doplnili tehdejší místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal, nynější místopředsedkyně komory Olga Richterová, Radek Holomčík a Martin Kučera, který na funkci koncem listopadu rezignoval.