reklama

Hlavní hygienička Jarmila Rážová v pátek řekla, že ministerstvo zdravotnictví spustí jednotný rezervační systém, část nemocnic a odběrových center ale zavedla vlastní.

Vinohradská nemocnice má podle rezervačního systému volné termíny ještě 19. a 20. prosince, další jsou až od 12. ledna. Thomayerova nemocnice nabízí termíny v pondělí, ve středu a ve čtvrtek, první volné jsou až 30. prosince. Do Ústřední vojenské nemocnice je možné se objednat nejdříve 28. prosince odpoledne. Všeobecná fakultní nemocnice v Praze nabízí nejdřívější termíny 26. prosince.

Nemocnice na Bulovce na svých stránkách prozatím informuje o možnosti objednání na antigenní testy pouze pro pedagogické pracovníky, které je v plánu do 18. prosince, stejně jako Fakultní nemocnice v Motole. Ze soukromých odběrových míst, která provozují laboratoře, se lidé mohou zaregistrovat například na ta provozovaná EUC, City Lab nebo Prevedig. Seznam odběrových míst s odkazy na rezervační systémy je na webu pražského magistrátu.

Antigenní testování od 18. prosince bude hrazeno všem pojištěncům z veřejného zdravotního pojištění, přímo na místě odběru tak nemusí nic platit. Výsledek testu je znám zhruba za 15 minut. Vzorek se odebírá stejně jako při testu metodou PCR výtěrem z nosohltanu.

reklama