Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Plzeňská policie šetří nález lidských ostatků v řece v centru města

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Plzeňská policie se od pátečního večera, kdy ve městě probíhaly populární Slavnosti svobody, zabývá nálezem lidských ostatků. Podle dostupných informací vylovili potápěči z řeky Radbuzy v centru města lidskou hlavu. 

O případu už v pátek večer jako první informoval web Krimi-Plzeň. Policejní mluvčí Eva Červenková potvrdila serveru novinky.cz, že policie prověřuje nález lidských ostatků v řece Radbuze poblíž Denisova nábřeží.

Strážci zákona v pátek vyrazili na místo na základě přijatého oznámení. Stáří ani stav nalezených ostatků nechtěl nikdo z nich komentovat. Červenková dodala, že případem se zabývají plzeňští kriminalisté. 

V Plzni nejde o první takový případ v poslední době. Novinky připomněly, že loni v lednu byly z Berounky na okraji krajského města vyloveny ostatky bezdomovce bez hlavy a genitálií. Policie v souvislosti s tímto případem vyšetřuje dvaačtyřicetiletého recidivistu.

Témata:  krimi Policie ČR Plzeňský kraj

Související

Aktuálně se děje

24. dubna 2026 17:57

Velké pátrání na Zlínsku. Policisté našli pohřešovaného teenagera

Velké pátrání probíhalo od pátečního rána na Zlínsku. Pohřešovaný byl sedmnáctiletý chlapec, jehož policisté a další lidé hledali v okolí Lukovečku. Do akce se zapojili strážci zákona na koních či se služebními psy. Odpoledne se hledaného mladíka podařilo najít. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy