Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Plzeňská policie šetří nález lidských ostatků v řece v centru města

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Plzeňská policie se od pátečního večera, kdy ve městě probíhaly populární Slavnosti svobody, zabývá nálezem lidských ostatků. Podle dostupných informací vylovili potápěči z řeky Radbuzy v centru města lidskou hlavu. 

O případu už v pátek večer jako první informoval web Krimi-Plzeň. Policejní mluvčí Eva Červenková potvrdila serveru novinky.cz, že policie prověřuje nález lidských ostatků v řece Radbuze poblíž Denisova nábřeží.

Strážci zákona v pátek vyrazili na místo na základě přijatého oznámení. Stáří ani stav nalezených ostatků nechtěl nikdo z nich komentovat. Červenková dodala, že případem se zabývají plzeňští kriminalisté. 

V Plzni nejde o první takový případ v poslední době. Novinky připomněly, že loni v lednu byly z Berounky na okraji krajského města vyloveny ostatky bezdomovce bez hlavy a genitálií. Policie v souvislosti s tímto případem vyšetřuje dvaačtyřicetiletého recidivistu.

Témata:  krimi Policie ČR Plzeňský kraj

Aktuálně se děje

21. května 2024 17:22

Tusk obvinil ruské agenty ze založení velkého požáru ve Varšavě

Polský premiér Donald Tusk označil za pravděpodobné, že za nedávným velkým požárem obchodního centra ve Varšavě jsou ruské tajné služby. Polsko má také disponovat informacemi, že Rusko na svém území soustřeďuje migranty, které následně využívá k nátlaku na společné hranici s Polskem. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy