Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Po požáru zahradního domku v Ústí zůstali čtyři mrtví, z toho jsou dvě děti

Záchranné složky zasahují na místě tragédie v Ústí nad Labem. (18.2.2023)
Záchranné složky zasahují na místě tragédie v Ústí nad Labem. (18.2.2023)
Foto: Policie ČR

V zahradní kolonii ve čtvrti Předlice v Ústí nad Labem byli dnes po požáru domku nalezeni čtyři mrtví lidé. Případ si na místě převzali krajští kriminalisté. Informovala o tom policie na twitteru. Mluvčí krajské policie Veronika Hyšplerová odpoledne ČTK řekla, že z lidí nalezených bez známek života byli dvě děti a dva dospělí.

Kriminalisté byli od rána na místě. Do Předlic dorazil po poledni soudní lékař a přítomen byl psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání urychlovačů hoření. Mluvčí krajských hasičů Petr Pelikus ČTK řekl, že hasiči vyprostili z požářiště čtyři těla a předali je policii, požářiště do odpoledních hodin monitorovali.

Informaci o požáru domku v Předlicích dostaly složky integrovaného záchranného systému prostřednictvím linky 112 kolem 08:00. Na místo vyjeli hasiči, po uhašení požáru byla nalezena těla tří osob. Posléze policisté informovali, že při bližším ohledání místa požářiště byla objevena čtvrtá osoba bez známek života.

Hasiči požár dostali pod kontrolu v 09:40. "Jedná se o rozsáhlejší přízemní zahradní domek poblíž ulice Marxova. Na místo vyjely ráno čtyři jednotky," uvedl Pelikus.

Policie ukončila pozdě odpoledne ohledání požářiště a na místo se vrátí v neděli ráno, řekla ČTK Hyšplerová. Pokračovat ve vyšetřování budou kriminalisté za účasti pracovníků technického ústavu požární ochrany.

Témata:  požáry hasiči Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

23. května 2026 17:51

22. května 2026 19:20

Vyplatí se Dluhopisy Republiky? Existují výnosnější a flexibilnější alternativy

Česko bude mít vyšší než donedávna předpokládané rozpočtové deficity. Například nejnovější prognóza České národní banky prognózuje pro rok 2027 deficit 3,1 % HDP. Takovým schodkem by vláda porušila své vlastní programové prohlášení, kde říká, že setrvá bezpečně pod tříprocentní úrovní.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ministr kultury Oto Klempíř

Na povrch vyplývá temná minulost ministra Klempíře. StB údajně udal i vlastní přítelkyni

Minulost současného ministra kultury Oty Klempíře spojená s komunistickou tajnou policií začíná vyplouvat na povrch v mnohem konkrétnějších obrysech. Skutečnost, že nynější šéf rezortu kultury spolupracoval s StB, sice není úplnou novinkou, jelikož se k tomuto životnímu období sám veřejně přiznal již v roce 2019 v pořadu Prostor X, nová zjištění publicistického pořadu Reportéři ČT však odhalují dosud neznámé a velmi kontroverzní detaily jeho tehdejších schůzek s řídícími agenty.