reklama

Kriminalisté byli od rána na místě. Do Předlic dorazil po poledni soudní lékař a přítomen byl psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání urychlovačů hoření. Mluvčí krajských hasičů Petr Pelikus ČTK řekl, že hasiči vyprostili z požářiště čtyři těla a předali je policii, požářiště do odpoledních hodin monitorovali.

Informaci o požáru domku v Předlicích dostaly složky integrovaného záchranného systému prostřednictvím linky 112 kolem 08:00. Na místo vyjeli hasiči, po uhašení požáru byla nalezena těla tří osob. Posléze policisté informovali, že při bližším ohledání místa požářiště byla objevena čtvrtá osoba bez známek života.

Hasiči požár dostali pod kontrolu v 09:40. "Jedná se o rozsáhlejší přízemní zahradní domek poblíž ulice Marxova. Na místo vyjely ráno čtyři jednotky," uvedl Pelikus.

Policie ukončila pozdě odpoledne ohledání požářiště a na místo se vrátí v neděli ráno, řekla ČTK Hyšplerová. Pokračovat ve vyšetřování budou kriminalisté za účasti pracovníků technického ústavu požární ochrany.