reklama

Počet lidí, kteří musí být hospitalizováni, se v poslední době víceméně nemění, pohybuje se kolem padesátky. V pondělí bylo v nemocnici 49 nakažených covidem, z toho 12 jich bylo ve vážném stavu.

Takzvané incidenční číslo, tedy počet potvrzených případů za posledních sedm dní v přepočtu na 100.000 obyvatel, se čtvrtý den v celostátním průměru drží na hodnotě 11.

Od loňského března, kdy epidemie v České republice začala, eviduje ministerstvo zdravotnictví přes 1,675 milionu případů nákazy. Naprostá většina lidí se z nemoci vyléčila a 30.369 lidí s onemocněním covid-19 dosud zemřelo. Zatímco v nejhorší době epidemie letos v březnu ministerstvo evidovalo i víc než dvě stě úmrtí denně, v poslední době jsou úmrtí v jednotkách za týden. Za současnou minimální úmrtností je podle odborníků hlavně očkování starších lidí a dalších rizikových skupin. Epidemická situace je ale dál vážná kvůli šíření nakažlivější mutace delta.

Proti covidu se v pondělí nechalo naočkovat skoro 53.000 lidí, zhruba stejně jako před týdnem. Od začátku vakcinace na konci loňského prosince zdravotníci v Česku aplikovali přesně 10,727.947 dávek vakcíny. Ukončené očkování má v Česku víc než pět milionu lidí, tedy necelá polovina všech obyvatel. Nyní se mohou očkovat lidé nad 12 let.

reklama