reklama

Z technických důvodů hygienici o tomto víkendu neuvádějí žádná jiná aktuální data týkající se například počtu vyléčených a zemřelých. K pátečnímu večeru registrovali v metropoli od března celkem 4653 uzdravených, 114 lidí s covidem-19 dosud zemřelo.

Denní nárůsty nakažených v hlavním městě tento týden třikrát překonaly hranici 200 případů a desetkrát v řadě neklesly pod stovku. Zatím rekordní byl pátek, kdy hygienici potvrdili nákazu u 275 lidí.

Podle údajů ministerstva zdravotnictví se v Praze od začátku března novým typem koronaviru nakazilo 8631 lidí. Za posledních sedm dní tam připadá na 100.000 obyvatel zhruba 149 nakažených. Hůře je na tom v celostátním srovnání pouze okres Plzeň-jih se 170 případy v přepočtu na 100.000 obyvatel.

Přírůstky nakažených po celém Česku se promítly do semaforu, který určuje míru rizika nákazy. Ve druhém oranžovém stupni rizika je nyní spolu s Prahou dalších pět okresů, zelený stupeň pohotovosti platí podle ministerstva zdravotnictví ve 40 okresech.

Přes vysoký nárůst nakažených zaznamenávají v posledních dnech nemocnice v Praze jen mírný nárůst počtu pacientů s koronavirem. Většina z nich pro covidové pacienty vyčlenila lůžka. Pacienty s těžkým průběhem zatím počítají v jednotkách a část lůžek mají stále volnou.

Odběrová místa v Praze i dalších městech zažívají v posledních dnech velký nápor. Podle informací z webu ministerstva zdravotnictví je v Praze nyní 18 odběrových míst. Některá jsou podle ministerstva plně vytížena, jiná jen zhruba z poloviny. Další odběrová místa chce otevřít město do dvou týdnů na Vítězném náměstí v Dejvicích a u koupaliště Džbán v Divoké Šárce. Další by pak mělo být v centru.

reklama