Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Podezřelá zásilka v budově BIS. Na místě jsou hasiči i policie

BIS
BIS
Foto: Google

Záchranné složky zasahovaly ve čtvrtek odpoledne v budově Bezpečnostní informační služby (BIS) kvůli podezřelé zásilce s neznámou látkou na podatelně. Informoval o tom server iDnes.cz. Látku likvidují hasiči ve spolupráci s chemiky. 

Civilní kontrarozvědka uvedla, že zásilka byla zachycena mimo hlavní budovu a bezpečnostním systémem vyhodnocena jako potenciálně nebezpečná. "U vstupu do budovy BIS probíhá zásah všech složek integrovaného záchranného systému. Jedná se o kontrolu zásilky," řekl zmíněnému webu. 

Mluvčí pražských policistů Richard Hrdina uvedl, že na podatelně se odpoledne objevila neznámá látka, jejíž likvidaci mají na starosti hasiči ve spolupráci s chemickou jednotkou. Policie bude zjišťovat, jak se látka na místo dostala. Preventivně dorazila i záchranná služba, v péči nikoho neměla. 

Bezpečnostní informační služba je kontrarozvědnou zpravodajskou službou s působností na území České republiky. Ředitelem civilní kontrarozvědky je Michal Koudelka, který byl počátkem května povýšen do hodnosti generálmajora. 

Témata:  BIS Policie ČR hasiči

Aktuálně se děje

21. května 2024 16:12

Boje v Charkovské oblasti vysídlily přes 14 tisíc lidí

V Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, kde Rusové nedávno spustili novou pozemní ofenzívu, bylo v posledních dnech vysídleno více než 14.000 lidí, oznámila v úterý Světová zdravotnická organizace (WHO). Uvedla to agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy