Jeho členové se ptali voličů, kteří odcházeli z volebních místností. Do brněnského zastupitelstva by se podle průzkumu univerzity mělo dostat ještě uskupení SPD, Trikolora a Moravané, Zelení s Žít Brno, Piráti a také ČSSD.

Vítězné koalici ODS s TOP 09, kterou vede současná primátorka Brna Markéta Vaňková, průzkum univerzity přisuzuje výsledek nad 25 procent. Druhým lidovcům se STAN v čele s primátorčiným náměstkem Petrem Hladíkem univerzita přičítá zhruba mezi 17 a 18 procenty, ANO s lídrem René Černým je podle průzkumu mírně nad 15 procenty.

Kolem devíti procent se pohybuje SPD s jedničkou a lékařem Tomášem Skřičkou, v závěsu asi s osmi procenty jsou Zelení s Žít Brno v čele se starostkou Nového Lískovce Janou Drápalovou. Téměř shodně se Zelenými a Žít Brno jsou Piráti s lídrem Markem Lahodou, zastupitelem Králova Pole. Nad pěti procenty zůstala i ČSSD s lídrem a primátorčiným náměstkem Jiřím Olivou.

V obecních volbách před čtyřmi lety obhájilo v Brně vítězství ve volbách hnutí ANO, které do té doby vedlo magistrát s primátorem Petrem Vokřálem. Nakonec ale vznikla koalice druhé ODS s KDU-ČSL, Piráty a ČSSD, takže ANO s SPD zamířily do opozice.