Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie obvinila cizince v případu smrti v Pardubicích. Z větší části se doznali

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policie obvinila dvojici cizinců v případu sobotní násilné smrti muže po konfliktu několika osob v centru Pardubic. Dvojice mužů v pondělí zamířila do vazby, kam je poslal soud.

Obviněným cizincům je 30 a 31 let. Podle policistů se ke svému jednání z větší části doznali. 

“Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby. Soudce dnes po poledni návrh akceptoval a oba muže poslal do vazby,” uvedla policie v pondělí na sociální síti X.

Policie o tragickém případu informovala v sobotu po půl sedmé ráno na sociální síti X. "Pardubičtí kriminalisté se od ranních hodin zabývají případem násilné smrti muže, ke kterému došlo bezprostředně po konfliktu několika osob v centru města," uvedli strážci zákona.

Podle informací webu novinky.cz se potyčka několika lidí strhla v sobotu po třetí hodině ráno na třídě Míru. Jeden muž po ní zemřel. 

Policisté již v sobotu po poledni sdělili, že krátce po činu zadrželi ve spolupráci se strážníky dva podezřelé. Jde o cizince. "Nyní ve věci probíhají úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti," napsali. 

Témata:  krimi Policie ČR soudy Pardubický kraj

Související

Aktuálně se děje

9. května 2026 20:42

Jaromír Soukup má velký problém. Na poslední chvíli zrušil zápas, dostal vyhazov a hrozí mu tučná pokuta

Bývalý mediální magnát Jaromír Soukup se postaral o pořádný skandál na slovenské bojové scéně. Jen několik hodin před plánovaným galavečerem Fight Night Challenge v Bratislavě oznámil, že do očekávaného boxerského souboje s trenérem Michalem „Mikym“ Vančurou nenastoupí. Jako důvod uvedl náhlé zranění kolene, které si měl přivodit v den zápasu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Poslanecká sněmovna

Podpora ANO klesá. Motoristé jsou na hraně vstupu do Sněmovny

Nejnovější volební model agentury Kantar CZ pro duben 2026 ukazuje, že dominantní postavení na české politické scéně si udržuje hnutí ANO, ačkoliv zaznamenalo mírný pokles preferencí. Průzkum zpracovaný pro Českou televizi přisuzuje hnutí Andreje Babiše 32 procent hlasů, což představuje meziměsíční oslabení o dva procentní body. Ve srovnání s loňskými volbami je pak podpora nižší o 2,5 bodu.