Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie obvinila vychovatelky jeslí v Žatci, měly se dopouštět násilí na dětech

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Trojice vychovatelek ze Žatce na Lounsku čelí obvinění z násilí vůči svěřeným dětem. Údajně týraly minimálně tři roky jedenáct dětí. Ženy vinu odmítají. Dvě z nich už jsou v důchodu, třetí je aktuálně na nemocenské, píše Mladá fronta Dnes.

Policie sdělila třem ženám obvinění z ohrožování výchovy dítěte. Mluvčí policie Ilona Gazdošová deníku řekla, že zaměstnankyně děti delší dobu nepřiměřeně trestaly a třeba jim i odpíraly jídlo.

Podle serveru iDnes.cz vychovatelky svěřené děti bily, tahaly za vlasy nebo plačící zavíraly do malé místnosti. Na policii se obrátila bývalá zaměstnankyně jeslí. Vše natočila a nahrála a pak šla ohlásit orgánům činným v trestním řízení.

Jesle patří městu. Radnice podle starosty Radima Laibla (ANO) o ničem nevěděla, žádné stížnosti na fungování jeslí nedostala. Ženy pracovaly v jeslích řadu let. Kapacita je 25 dětí a nyní v nich pracuje šest zaměstnanců. Obvinění se týká let 2018 až 2021. Vedoucí zařízení, zdravotní sestra, je od počátku vypuknutí aféry nemocná, uvedl deník.

Server také upozornil na obdobný případ v Klášterci nad Ohří. I v něm jsou tři učitelky obviněny z nepřiměřeně hrubého chování k dětem. U soudu již odmítly, že by dětem ubližovaly. Ženy se podle obžaloby svého jednání dopouštěly zejména na dětech s různým postižením a úmyslně ohrozily jejich rozumový a citový vývoj.

Témata:  Policie ČR děti

Aktuálně se děje

16. června 2024 18:01

Pellegrini přijede do Česka. Návštěva má být symbolem usmíření

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini v diskusním pořadu veřejnoprávní televize RTVS prozradil, že český protějšek Petr Pavel vnímá blížící se Pellegriniho návštěvu Česka jako možná symbol usmířen mezi oběma zeměmi po březnovém přerušení mezivládních konzultací. Pellegrini dorazí do Prahy 26. června. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy