Policie sdělila třem ženám obvinění z ohrožování výchovy dítěte. Mluvčí policie Ilona Gazdošová deníku řekla, že zaměstnankyně děti delší dobu nepřiměřeně trestaly a třeba jim i odpíraly jídlo.

Podle serveru iDnes.cz vychovatelky svěřené děti bily, tahaly za vlasy nebo plačící zavíraly do malé místnosti. Na policii se obrátila bývalá zaměstnankyně jeslí. Vše natočila a nahrála a pak šla ohlásit orgánům činným v trestním řízení.

Jesle patří městu. Radnice podle starosty Radima Laibla (ANO) o ničem nevěděla, žádné stížnosti na fungování jeslí nedostala. Ženy pracovaly v jeslích řadu let. Kapacita je 25 dětí a nyní v nich pracuje šest zaměstnanců. Obvinění se týká let 2018 až 2021. Vedoucí zařízení, zdravotní sestra, je od počátku vypuknutí aféry nemocná, uvedl deník.

Server také upozornil na obdobný případ v Klášterci nad Ohří. I v něm jsou tři učitelky obviněny z nepřiměřeně hrubého chování k dětem. U soudu již odmítly, že by dětem ubližovaly. Ženy se podle obžaloby svého jednání dopouštěly zejména na dětech s různým postižením a úmyslně ohrozily jejich rozumový a citový vývoj.

reklama