Obviněný muž měl podle policie v úterý 24. května letošního roku odpoledne na chodbě panelového domu v Aši spor s devětapadesátiletým mužem. Při vyhrocené hádce údajně mladší z mužů udeřil druhého a ten na to zareagoval tím, že vytáhl nůž a následně s ním devětapadesátiletého muže napadnul.

"Tímto útokem mu měl způsobit bodnořezná poranění v horní části těla. Poté měl zraněný devětapadesátiletý muž odejít do své bytové jednotky, která se nacházela ve zmiňovaném panelovém domě. Obviněný muž měl z tohoto panelového domu, ve kterém nebydlel, odejít. O tři dny později, tedy v pátek 27. května, byl devětapadesátiletý muž nalezen ve své bytové jednotce bez známek života," popsal Kopřiva.

Soudní pitva následně potvrdila, že bezprostřední příčinou úmrtí devětapadesátiletého muže byla právě bodnořezná poranění v horní části těla.

Po vyšetřování a domovních prohlídkách byl v úterý 7. června šedesátiletý muž zadržen. Policejní komisař navrhnul vzetí obviněného muže do vazby, to ale státní zástupce neakceptovat. V případě prokázání viny hrozí šedesátiletému muži trest odnětí svobody na deset až 18 let.