Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie se dál zabývá turistou, který byl podezřelý z obtěžování nezletilých

Hledaný muž oslovoval i dospělé ženy v metru. (6.9.2024) Fotogalerie +3
Hledaný muž oslovoval i dospělé ženy v metru. (6.9.2024)
Foto: Policie ČR

Policie pokračuje s vyšetřováním případu domnělého obtěžování nezletilých dívek v pražském OC Chodov během minulého týdne. Původně přitom v neděli oznámila, že podezřelého se podařilo vypátrat, přičemž se ukázalo, že jde o turistu, který nebyl nikomu nebezpečný. 

Policie na případ upozornila v pátek krátce po půl sedmé večer, kdy sdělila, že pátrá po muži, který se podle prvotních informací pokusil z OC Chodov odvést nezletilou dívku, přičemž už předtím měl obtěžovat dalších deset dívek. Později zmínila, že oslovoval i dospělé ženy v pražském metru.

Strážci zákona v neděli sdělili, že muže vypátrali v obci kousek za Prahou, kde jej dohledali kriminalisté. Ti zjistili, že jde o šestašedesátiletého turistu na návštěvě v Česku, přičemž z výpovědí nevyplynulo, že by byl nebezpečný nebo chtěl někomu ublížit. 

V úterý však policie oznámila, že práce na případu pokračuje. "Abychom mohli s jistotou říci, o co šlo, potřebujeme mluvit se všemi dívkami, které muž oslovil. Zatím se nám ozvaly pouze tři," informovala a vyzvala další dívky, aby se přihlásili a poskytli svědectví. 

Témata:  krimi Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 9:35

Drama na nebi. Felix Slováček vyděsil rodinu, fanoušky i piloty

Jen krátce předtím, než uplynou tři měsíce od smrti všemi obdivované Anny Slováčkové, si lidé dělali obavy o jejího otce Felixe Slováčka. Toho totiž potkala náhlá zdravotní příhoda na palubě letadla. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy