Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie se zabývá výbuchem nástražného zařízení na Domažlicku

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policie se nadále zabývá nočním výbuchem nástražného zařízení v Horšovském Týně na Domažlicku, který lehce zranil jednoho člověka. Strážci zákona se obracejí s výzvou o pomoc na svědky, poškozené či kolemjedoucí řidiče motorových vozidel.

Policie v úterý dopoledne na síti X uvedla, že na místě výbuchu podomácku vyrobeného nástražného výbušného systému na volném prostranství u panelového domu probíhá další ohledání včetně prohlídky širšího okolí.

"Na místě jsme zajistili několik kriminalistických stop, které budou nyní podrobeny odborným expertizám. Prověřováním případu se zabývají krajští kriminalisté," sdělili strážci zákona.

Policie se zároveň obrátila na případné svědky události či poškozené, kteří přišli v souvislosti s výbuchem k majetkové újmě, s výzvou, aby ji kontaktovali na lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně.

Řidiči motorových vozidel, kteří projížděli Vančurovou ulicí v Horšovském Týně v nočních hodinách z pondělí 19. února na úterý 20. února, byli zároveň požádáni o poskytnutí záznamů z palubních kamer.

Témata:  výbuch Policie ČR

Aktuálně se děje

11. dubna 2024 21:47

Slovensko chce Ukrajině pomoci s cestou do EU, tvrdí Fico

Slovensko chce Ukrajině pomoci na cestě ke členství v Evropské unii sdílením zkušeností z přístupových rozhovorů, řekl premiér Robert Fico (Smer-SD) po společném jednání vlád Slovenska a Ukrajiny v Michalovcích. EU je podle Fica zárukou perspektivy a mírového rozvoje Ukrajiny.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy