Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie upozornila na možný výskyt kočkovité šelmy na Litoměřicku

Policie upozornila na možný výskyt šelmy na Litoměřicku.
Policie upozornila na možný výskyt šelmy na Litoměřicku.
Foto: Policie ČR

Policie varovala ve středu odpoledne před možným výskytem kočkovité šelmy na Litoměřicku. Lidé by měli zvážit návštěvy lesních porostů a v případě spatření zvířete zavolat na tísňovou linku.

Blíže nespecifikovaná šelma měla být viděna v okolí osady Horní Bukovina, která je součástí městysu Levín ležícího asi šest kilometrů severozápadně od městečka Úštěk. Policie zveřejnila varování před půl čtvrtou na oficiálním twitterovém profilu.

"Raději vynechte návštěvu lesa a v případě spatření zvířete neprodleně informujte policisty na lince 158," radí policisté.

Témata:  Policie ČR zvířata

Související

Aktuálně se děje

27. července 2026 15:05

Šikanu si nezasloužíme. Kristýna Leichtová se zastala kojících žen

Téma kojení na veřejnosti po čase opět ožívá i díky lidem ze šoubyznysu. Konkrétně za to může Kristýna Leichtová, která nedávno přivedla na svět třetího potomka. Asi nikoho tak nepřekvapí, že se (a zcela pochopitelně) zastala maminek. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Komentář

Babiš pod tlakem. V Evropě už obnovují regulace cen pohonných hmot

Evropa se kvůli opětovnému zdražování ropy a pohonných hmot vrací k mimořádným zásahům do trhu. Ne vždy jde přímo o stanovení maximální ceny u čerpacích stanic. Některé země zastropovávají maloobchodní ceny nebo marže, jiné snižují spotřební daně či administrativně omezují zdražování. Společným jmenovatelem je snaha zabránit tomu, aby další energetický šok rychle zasáhl domácnosti, dopravu, inflaci a konkurenceschopnost průmyslu.