Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie upřesnila, že žena přežila útok v centru Plzně. Je v nemocnici

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policie ještě v úterý upřesnila informaci o násilném trestném činu v centru Plzně. Strážci zákona původně uvedli, že napadená žena nepřežila. Záchranářům se ji ale nakonec podařilo zachránit. Žena byla hospitalizována v nemocnici. 

Policie v úterý odpoledne uvedla, že se zabývá násilným trestným činem v centru Plzně, kdy obětí neznámého pachatele byla žena. Případ si převzali krajští kriminalisté.

Strážci zákona v průběhu večera opravila původní informaci o úmrtí ženy. "Z místa činu jsme disponovali informací, že žena zraněním na místě podlehla. Nyní však máme informaci, že zdravotníkům se podařilo ženu zachránit a nyní je v péči lékařů v nemocničním zařízení," sdělila policie.

Policisté se zároveň obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc. "Pokud jste se pohybovali okolo 15. hodiny v okolí Křižíkových sadů a mohli byste nám pomoci, volejte linku 158," uvedli ve výzvě na sociální síti X.

Témata:  krimi Policie ČR Plzeňský kraj

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy