reklama

Záchranáři ji po ošetření převezli na traumacentrum českobudějovické nemocnice. Novináře o tom informovali jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura a mluvčí záchranné služby Zuzana Fajtlová. "Žena utrpěla poranění lehčího charakteru v oblasti krku. Žádná další osoba nebyla zraněna," uvedla.

Útočník ženu zadržoval asi hodinu. Policisté s ním vyjednávali přibližně od 15:00, uzavřeli část náměstí Přemysla Otakara II., kde se incident stal. Před 16:00 vnikla do prodejny zásahová jednotka, následně policisté vyběhli ven s ženou. Muže podle mluvčího policisté zadrželi, pak ho odvezli k výslechu.

Na místě zasahovali kormě policistů i městští strážníci, hasiči a záchranáři. Při zásahu proti muži policisté použili pyrotechnické výbušky, které měly podle Bajcury útočníka zmást. "Následně jsme pachatele zneškodnili," řekl mluvčí.

Mužův motiv k činu není zatím znám. Bajcura nechtěl komentovat některé nepotvrzené informace, že muž nejprve přepadl nedaleké zlatnictví a pak uprchnul do zmíněné prodejny. „Zatím se k tomuto nebudeme vyjadřovat,“ uvedl a dodal, že je nutné provést příslušné úkony trestního řízení. Podle něj policie neví, zda útočník zadržovanou ženu znal, nebo si ji vybral náhodně. „Tyto okolnosti nám nejsou známé,“ uvedl mluvčí.