Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie v souvislosti s požárem v Českém Švýcarsku obvinila muže

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Čtvrtečním požárem v Českém Švýcarsku, jehož likvidaci v pátek potvrdili hasiči, se zabývá policie. Dnes odpoledne oznámila, že v souvislosti s ním obvinila jednu osobu. V areálu národního párku došlo loni k největšímu lesnímu požáru v historii České republiky.

"Před malou chvílí policejní vyšetřovatel muži sdělil obvinění z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Trestní stíhání je vedeno na svobodě," uvedli policisté v pátek po půl šesté vpodvečer na twitteru.

Hasiči ve čtvrtek vyhlásili třetí stupeň poplachu, na místě zasahovalo třináct jednotek a vrtulník. Plameny zasáhly plochu 12x100 metrů, požár byl lokalizován krátce po 17. hodině. Přes noc monitorovaly situaci dvě jednotky.

Policie prováděla součinnost. Na twitteru včera uvedla, že v souvislosti s požárem zadržela jednu osobu. "Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecného ohrožení," sdělili tehdy policisté.

Témata:  Policie ČR požáry

Související

Aktuálně se děje

8:17

Čtvrtí do party. StarDance potvrdila návrat dalšího vítěze na parket

Jasné obrysy začíná dostávat letošní StarDance Tour, při které se poprvé pod hlavičkou slavné televizní show uskuteční veřejná vystoupení. Od čtvrtka známe již čtyři taneční páry z dosavadních třinácti řad soutěže, které se turné zúčastní. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy