Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie vyšetřuje násilný čin na Plzeňsku, jeden ze dvou zraněných zemřel

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Policie od pátečního večera vyšetřuje násilný trestný čin na severním Plzeňsku, při kterém byla použita střelná zbraň. Zraněni byli dva lidé, které záchranáři převezli do nemocnice. Jeden z nich je z činu podezřelý, informovala policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Podle serveru Novinky.cz chtěl ve Vochově muž zastřelit svou partnerku a potom sebe. Zraněný muž v noci v nemocnici zemřel, řekla ČTK administrátorka plzeňské fakultní nemocnice Alena Dvořáková.

"Vše prozatím nasvědčuje tomu, že se jednalo o předchozí neshody v domácím prostředí. S ohledem na počátek tohoto případu nebudeme prozatím poskytovat bližší informace do doby, než to bude možné," uvedla pouze Hokrová. Střelnou zbraň policie na místě zajistila a odeslala k další expertize. Případ policisté kvalifikovali jako pokus o vraždu a dalšími okolnostmi se nadále intenzivně zabývají, uvedla později Hokrová.

Oba zraněné převezli záchranáři ve velmi vážném stavu do nemocnice. "Muž na následky zranění v noci zemřel, žena podstoupila operaci a je u nás dál hospitalizovaná," uvedla Dvořáková.

Témata:  krimi Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 10:23

Izrael nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci

Izrael v pondělí nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci. Údajně se mají schovat před „silovou operací“ proti Hamásu. Izraelský nálet v oblasti ještě téhož dne zabil několik desítek lidí. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy