Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie vyšetřuje vykolejení vlaku bez strojvedoucího u Klínce

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Policie vyšetřuje čtvrteční nehodu vlaku, který odjel bez strojvedoucího a po několika kilometrech vykolejil mezi Čisovicemi a Měchenicemi. Případem se zároveň zabývá i Drážní inspekce. 

Policie přijala oznámení o události ve čtvrtek před 14. hodinou. Operační důstojník okamžitě vyslal na místo události několik policejních hlídek včetně kriminalistů. "Ti šetřením na místě zjistili, že se vlaková souprava samovolně rozjela, přičemž pravděpodobně dosáhla rychlosti okolo 100 km/h a ujela přibližně 5 kilometrů. Poté v katastru obce Klínec kompletně celá souprava o třech vozech vykolejila mimo trať," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Případ si převzali kriminalisté z Prahy venkov – Západ, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Škoda byla předběžně odhadnuta na 9 milionů korun.

Policisté budou v rámci prověřování zjišťovat veškeré okolnosti a příčinu vykolejení vlaku, zda sehrála roli technická závada či lidský faktor. Výsledek dechové zkoušky na přítomnost alkoholu u strojvedoucího byl negativní. 

Mimořádnou událostí se zabývá i Drážní inspekce, která pracuje s variantou selhání lidského faktoru nebo technické závady na soupravě.

Témata:  nehody vlaků Policie ČR vlaky

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy