Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zadržela další migranty z Maroka, seděli v trávě u dálnice D1

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Policie z Vysočiny zadržela ve čtvrtek podruhé v uplynulém týdnu na dálnici D1 cizince, kteří do České republiky přijeli ukrytí v zahraničním kamionu. Jeden z dvojice mužů z Maroka byl ještě mladistvý, byl umístěn do pražského výchovného ústavu. Dospělého čeká zřejmě vyhoštění. V dnešní tiskové zprávě to uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie zadržela ve čtvrtek na kilometru 164,5 ve směru na Prahu. Seděli v trávě u dálnice. Později vypověděli, že do návěsu kamionu nastoupili v Rakousku a chtěli docestovat do Německa.

"Provedenou kontrolou oprávněnosti pobytu na území policisté zjistili, že oba cizinci, kteří uvedli, že jsou z Maroka, vstoupili na území České republiky bez cestovního dokladu a bez platného oprávnění k pobytu a porušili také ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky, protože nemají výjimku vztahující se k ochraně zdraví před zavlečením onemocnění covid-19," uvedla Čírtková. Podle výsledků testů jsou oba na covid-19 negativní. Starší muž je nyní v Zařízení pro zajištěné cizince Vyšní Lhoty.

Tři cizince, také zřejmě z Maroka, už policie na Vysočině zadržela v pondělí na 111. kilometru dálnice D1. Když opouštěli úkryt v podvozku kamionu, všiml si jich člověk, který zavolal policii.

Témata:  uprchlíci Vysočina život Policie ČR

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

Biden stáhne kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy