Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zadržela muže, který v noci na pátek v Praze několikrát vystřelil

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policie zadržela čtyřiatřicetiletého muže, který v noci na pátek po potyčce několikrát vystřelil proti vchodu do klubu v Masné ulici v Praze a zranil přitom dalšího muže. Zadržený muž je podezřelý ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví, za což mu v případě odsouzení, hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Dnes o tom informoval policejní mluvčí Richard Hrdina.

Potyčka před klubem v Masné ulici se odehrála v pátek před 01:00. Policie následně zveřejnila výzvu, ve které hledala všechny účastníky bitky, do které se zapojili také vyhazovači z klubu. "Kriminalisté z 1. oddělení Prahy I získali mnoho kladných poznatků, na jejichž základě zanedlouho ztotožnili celou skupinu výtržníků. Také vypátrali postřeleného muže, který měl v oblasti stehna zástřel, což znamenalo, že se střela pořád nachází uvnitř a tak mu zajistili okamžité lékařské ošetření," uvedl dnes Hrdina.

Během několika hodin podle něj policisté zadrželi v Praze 5 i muže ze záznamu podezřelého ze střelby, ale po jeho vytěžení a následném výslechu vyplynulo, že na místě střílel někdo jiný. "Zbraň kterou měl dotyčný u sebe byla plynová pistole, která se tudíž neshodovala se zbraní použitou v Masné ulici. Pátrání tedy pokračovalo dál a během dvou hodin detektivové zadrželi v Praze 1 čtyřiatřicetiletého muže, který se následně k činu doznal," řekl Hrdina.

Během celého pátrání platila podle něj rozsáhlá bezpečnostní opatření, do kterých se zapojilo mnoho policistů ze speciální pořádkové jednotky, pohotovostní motorizované jednotky, zásahové jednotky, kriminální služby a mnoho dalších. "To proto, aby byla zajištěna maximální bezpečnost v pražských ulicích a eliminovali riziko jakéhokoliv dalšího ohrožení," dodal mluvčí.

Témata:  krimi Praha

Související

Aktuálně se děje

28. června 2026 21:48

Tramvajím neprospívá teplo. Řidiči v Praze je museli zpomalit

Rekordní vedro, které spalovalo Česko během posledního červnového víkendu, mělo vliv i na provoz hromadné dopravy. Například v Praze bylo nutné zpomalit tramvaje, na některých místech jely maximální rychlostí 10 kilometrů za hodinu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Bouřky, ilustrační fotografie

Horké počasí střídají bouřky. Jak během nich efektivně vyvětrat? Má to svá pravidla

S koncem vlny tropických veder, která sevřela celou zemi, přichází dlouho očekávané ochlazení. Studená fronta s sebou však přináší také silné bouřky. Pro většinu domácností, kde teploty v interiérech dosahovaly nesnesitelných hodnot, představuje tento zvrat vítanou příležitost k ochlazení rozpálených zdí a k pořádnému vyvětrání. Aby bylo větrání během bouřek efektivní a zároveň bezpečné, je nutné dodržovat několik základních zásad.