Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zadržela tři cizince, v letadle do Prahy zpívali nacistickou hymnu

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Policisté zadrželi v pátek tři cizince, kteří podle nich v letadle z Düsseldorfu do Prahy zpívali nacistickou hymnu, pokřikovali a nadávali cestujícím.

Muži jsou podezřelí z trestného činu projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka, za což jim v případě odsouzení hrozí až tříleté vězení. Trojice se přiznala, uvedl na policejních stránkách mluvčí Jan Daněk.

Muže zadržela cizinecká policie po přistání letadla v Praze. V současnosti řeší pražští kriminalisté z odboru extremismu případ ve zkráceném řízení.

Cizincům, kterým je mezi 37 a 38 lety, sdělili detektivové podezření z trestného činu proti lidskosti.

Témata:  krimi cizinci Praha extremismus

Související

Aktuálně se děje

14. prosince 2025 8:32

Lucie Vondráčková si stěžuje. Už zase nemá klid

Lucie Vondráčková je jako populární herečka a zpěvačka zvyklá být po drobnohledem. Nebojí se ale dát najevo, když jí to není úplně příjemné. Nyní reagovala na spekulace, které se objevily ihned po potvrzení jejího rozchodu s posledním partnerem. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy