Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zasahovala u rvačky v Brně, zranil se cizinec

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Brněnská policie vyšetřuje od pátečního večera rvačku na ulici Cejl ve vyloučené lokalitě, které se přezdívá Bronx. Potyčka skončila zraněním a hospitalizací cizince a také zadržením dalších tří aktérů.

Policie na twitteru reagovala na video, které se původně šířilo po sociálních sítích, ale nyní už je smazané. Z kontextu vyplývá, že doprovodný komentář naznačoval, že došlo ke konfliktu mezi Romy a Ukrajinci.

"Fér to určitě nebylo, nicméně samotný souboj se obešel bez účasti Romů i Ukrajinců. Podezřelé jsme zadrželi a konfliktem se zabýváme pro podezření z výtržnictví a ublížení na zdraví," sdělili strážci zákona.

Reakci bezpečnostních složek ocenil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). "Děkuji policii za rychlý zásah. Faktický i komunikační. Prosím, prověřujte si informace, které sdílíte. Nepřispívejte k šíření lží. Odpovědnost za řešení konfliktů a zachování pořádku je na policii. Ale odpovědnost za to, že nebudeme nálady ve společnosti zbytečně jitřit, je na každém z nás," napsal na twitteru.

Témata:  Policie ČR Brno

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 10:44

Prodal i střechu nad hlavou. Policie řeší případ důchodce, který podvodem přišel o miliony

Občas je těžké uvěřit tomu, na co jsou lidé schopni naletět. Kriminalisté z Prahy se v těchto dnech zabývají případem podvodu, jehož obětí se stal muž, který pod příslibem lásky zaslal veškeré své úspory neznámému člověku, jenž se vydával za slavnou hollywoodskou herečku Sandru Bullock. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy