Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zasahovala u rvačky v Brně, zranil se cizinec

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Brněnská policie vyšetřuje od pátečního večera rvačku na ulici Cejl ve vyloučené lokalitě, které se přezdívá Bronx. Potyčka skončila zraněním a hospitalizací cizince a také zadržením dalších tří aktérů.

Policie na twitteru reagovala na video, které se původně šířilo po sociálních sítích, ale nyní už je smazané. Z kontextu vyplývá, že doprovodný komentář naznačoval, že došlo ke konfliktu mezi Romy a Ukrajinci.

"Fér to určitě nebylo, nicméně samotný souboj se obešel bez účasti Romů i Ukrajinců. Podezřelé jsme zadrželi a konfliktem se zabýváme pro podezření z výtržnictví a ublížení na zdraví," sdělili strážci zákona.

Reakci bezpečnostních složek ocenil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). "Děkuji policii za rychlý zásah. Faktický i komunikační. Prosím, prověřujte si informace, které sdílíte. Nepřispívejte k šíření lží. Odpovědnost za řešení konfliktů a zachování pořádku je na policii. Ale odpovědnost za to, že nebudeme nálady ve společnosti zbytečně jitřit, je na každém z nás," napsal na twitteru.

Témata:  Policie ČR Brno

Související

Aktuálně se děje

24. července 2024 16:30

Scholz promluvil o opětovné kandidatuře na kancléře

Německý kancléř Olaf Scholz, člen Sociálnědemokratické strany Německa (SPD), oznámil na tiskové konferenci, že se znovu plánuje ucházet o post předsedy německé vlády. Potvrdil to podle agentury Bloomberg krátce po oznámení termínu příštích voleb do Spolkového sněmu, které proběhnou 28. září 2025.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy