Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zasahovala v centrále ČEZ

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes několik hodin zasahovali v centrále energetické firmy ČEZ. Informaci serveru iDNES.cz o zásahu potvrdil ČTK mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle něj se ale vyšetřování související s dnešní prohlídkou netýká přímo ČEZ. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej ČTK pouze sdělil, že policisté prováděli úkony trestního řízení.

"Náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení. Více informací v tuto chvíli poskytovat nebudeme," oznámil dopoledne Ibehej. "Probíhá prohlídka kanceláří. Podle informací, které máme, se šetření netýká přímo ČEZ. Poskytujeme plnou součinnost," řekl mluvčí ČEZ Kříž.

Podle iDNES.cz se zásah týkal prověřování daňové trestné činnosti a korupce. Detektivové prohledali jednu z kanceláří a prováděli i domovní prohlídky, píše server.

Podle Hospodářských novin policie řeší případ krácení daní a praní špinavých peněz. "Podle dvou zdrojů se detektivové v této souvislosti zajímají o jednatele marketingové a reklamní firmy Seven Days Agency. Podle obchodního rejstříku je jím Martin Kráčalík," uvedly HN. Kráčalíka se jim nepodařilo kontaktovat.

Člověk z firmy Seven Days Agency měl být podle informací HN ve styku se zaměstnancem ČEZ. Dva na sobě nezávislé zdroje iDNES.cz tvrdí, že tímto zaměstnancem je ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

ČEZ je největší česká energetická firma a jejím majoritním akcionářem je stát, který prostřednictvím ministerstva financí drží zhruba 70 procent akcií společnosti. Čistý zisk skupiny ČEZ za tři čtvrtletí letošního roku klesl meziročně o zhruba sedm miliard na 6,7 miliardy korun. Tržby činily 156 miliard korun, což je přibližně stejně jako za stejné období loni.

Témata:  ČEZ

Související

Aktuálně se děje

13. května 2026 5:00

Počasí do konce týdne: Nejvíce deště dorazí o víkendu

Předpověd počasí pro nadcházející dny naznačuje, že nás čeká chladnější a na srážky velmi bohatý zbytek týdne. Teploty zůstanou pod průměrem a slunečních paprsků bude minimum, přičemž nejvíce deště meteorologové očekávají během nadcházejícího víkendu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Novinka v pražské MHD. Autobus pojede Blankou, spojí dvě linky metra

Praha chystá zajímavou novinku v městské hromadné dopravě. Od léta zavede autobusovou linku mezi šestou a osmou městskou částí, která využije tunel Blanka. Pod číslem 145 vytvoří v trase Sídliště Čimice – Bohnice – Kobylisy – Dejvická vítanou alternativu k trase metrem přes centrum města i individuální automobilové dopravě. Cestu mezi Kobylisy a Dejvickou by měl "tunelbus" zvládnout pod 20 minut.