Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policisté na D1 dopadli uprchlíka. Neuvěříte, jak do Česka pronikl

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného zařízení pro cizince Vyšní Lhoty. Policie ho zadržela na parkovišti na 137. kilometru ve směru na Prahu. Vezl se na rezervě návěsu se srbskou registrační značkou. Zřejmě bude předán do země, ve které už požádal o azyl.

Muže ukrývajícího se na nápravě návěsu nákladního vozu Volvo objevila policie 15. srpna. Neměl u sebe ani pas ani povolení k pobytu, ale poskytl údaje, podle kterých je dvacetiletým státním příslušníkem Afghánistánu. Naposledy byl v evidenci v Bulharsku.

"Existuje důvodné podezření, že se jedná o cizince, který je již žadatelem o mezinárodní ochranu v jiné zemi. Pokud se potvrdí uvedené podezření, bude předán do země, ve které o mezinárodní ochranu požádal," uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

V nákladním prostoru srbského kamionu jeli i tři migranti, které policie zadržela na D1 v červnu. Ukrývali se v nákladu se dřevem. Upozornil na ně řidič kamionu, když zastavil na 111. kilometru u čerpací stanice. V dodávce s registrační značkou Velké Británie, kterou na D1 kontrolovala policie v dubnu, jelo dokonce 13 migrantů z Iráku včetně tří malých dětí. Některé z nich si převzali slovenské úřady, jiní putovali do zařízení ve Vyšních Lhotách a v Bělé Jezové.

Témata:  uprchlíci Vysočina Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí: Jaro je tady. Už tento týden naměříme až 17 stupňů

Nadcházející dny přinesou do České republiky převážně klidné a na konec února velmi teplé počasí, které bude místy připomínat spíše jaro. Podle aktuálních předpovědí meteorologů nás čeká série polojasných dnů, kdy rtuť teploměru v Čechách ojediněle vyšplhá až k hranici 17 °C.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Úřad vlády

Vláda řešila prevenci vzniku závislostí. Ruší se několik orgánů

Babišova vláda zasedla poprvé v kompletním složení, tedy už i s nově jmenovaným ministrem životního prostředí Igorem Červeným (Motoristé). Zabývala se mimo jiné zprávou o plnění Akčního plánu politiky v oblasti závislostí 2023–2025, zrušila několik svých pracovních a poradních orgánů a rozhodla o přesunu agendy Rady pro výzkum, vývoj a inovace z Úřadu vlády na Ministerstvo průmyslu a obchodu.