reklama

Policisté podle ní budou v pátrání pokračovat po celou noc. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černým spodkem a hnědou rukojetí.

"Probíhá pátrací akce, do které byl mimo jiné nasazen i policejní vrtulník," řekla Nováková. Podle informací v policejním systému Dítě v ohrožení je pohřešovaným Tadeáš Zelenka. "Informace k ztracenému dítěti, případně kočárku, přijmou policisté na lince tísňového volání 158, případně na kterékoliv policejní služebně," uvedla policie.

Na místo dorazili také hasiči, kteří budou prohledávat okolí v rojnici. Na pátrání se podle mluvčího hasičů Jaroslava Gabriela podílí dobrovolné jednotky z okolí.

Server Novinky.cz uvedl, že zmizení dítěte ohlásila jeho matka, která na chvíli při slunění usnula.

Policie dnes po dítěti pátrala také na Kladensku, kde se odpoledne v Bělči ztratila nezletilá dívka. I zde se do pátrání kromě policie zapojili hasiči. Povolán byl i psovod a vrtulník s termovizí. "Dívka byla nalezena leteckou službou asi 100 metrů od místa, kde se ztratila," řekla Nováková.

reklama