Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policisté v Plzni zadrželi nebezpečného muže. Vyhrožoval střelbou

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Obyvatele Plzně mohlo ve středu překvapit a možná i znepokojit větší množství policistů v centru města. V akci byla dokonce i zásahová jednotka, která zadržela muže vyhrožujícího střelbou. Podle policie nehrozí lidem žádné nebezpečí. 

Hledaný muž měl vyhrožovat na jednom z plzeňských úřadů střelbou na jiné instituce. Později se přitom ukázalo, že je držitelem střelných zbraní. Policisté ze zásahové jednotky jej zadrželi v jednom z domů v centru Plzně. 

"Chtěli bychom informovat veřejnost, že podezřelého muže nyní převážíme k procesním úkonům na naši služebnu a nikomu v této souvislosti nehrozí žádné nebezpečí," uvedla policie krátce po 13. hodině na síti X a vysvětlila, že kvůli akci bylo v centru města větší množství strážců zákona. 

Policie dodala, že případu věnuje od počátku jeho oznámení náležitou pozornost. Více informací hodlá poskytnou, jakmile to umožní stav trestního řízení.

Témata:  krimi Policie ČR Plzeňský kraj

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 11:41

Rusko chce zakázat vojákům na frontě mobilní telefony

Poslanci ruské Státní dumy projednávají návrh zákona, který by zpřísnil disciplinární tresty pro vojáky používající chytré telefony a další elektronická zařízení v bojových zónách. Uvedl to server The Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy