Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policisté v Plzni zadrželi nebezpečného muže. Vyhrožoval střelbou

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Obyvatele Plzně mohlo ve středu překvapit a možná i znepokojit větší množství policistů v centru města. V akci byla dokonce i zásahová jednotka, která zadržela muže vyhrožujícího střelbou. Podle policie nehrozí lidem žádné nebezpečí. 

Hledaný muž měl vyhrožovat na jednom z plzeňských úřadů střelbou na jiné instituce. Později se přitom ukázalo, že je držitelem střelných zbraní. Policisté ze zásahové jednotky jej zadrželi v jednom z domů v centru Plzně. 

"Chtěli bychom informovat veřejnost, že podezřelého muže nyní převážíme k procesním úkonům na naši služebnu a nikomu v této souvislosti nehrozí žádné nebezpečí," uvedla policie krátce po 13. hodině na síti X a vysvětlila, že kvůli akci bylo v centru města větší množství strážců zákona. 

Policie dodala, že případu věnuje od počátku jeho oznámení náležitou pozornost. Více informací hodlá poskytnou, jakmile to umožní stav trestního řízení.

Témata:  krimi Policie ČR Plzeňský kraj

Související

Aktuálně se děje

20. prosince 2025 17:31

20. prosince 2025 10:05

Blackout v Česku: Jeho pravděpodobnost byla 1 ku 3 milionům. ČEPS zveřejnil příčinu

Společnost ČEPS zveřejnila podrobnou zprávu o vyšetřování rozsáhlého výpadku elektřiny, který 4. července téhož roku zasáhl část Prahy a čtyři kraje. Hlavním závěrem je, že za kolaps mohl unikátní souběh dvou technických událostí, které spolu přímo nesouvisely. Pravděpodobnost takové shody okolností v rozmezí jedné hodiny byla vyčíslena na pouhých 1 : 3 000 000. Před samotným incidentem byla soustava stabilní a splňovala všechna bezpečnostní kritéria, což potvrdila i evropská asociace ENTSO-E.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační foto

Vlaky v Praze mají až stominutové zpoždění. Za vším stojí krádež kabelů

V centru Prahy v neděli ráno zkomplikovala železniční dopravu krádež kabelů, která ochromila provoz v klíčovém úseku mezi Vršovicemi a hlavním nádražím. Vlaky v tomto místě musejí jezdit pouze po jedné koleji, což vede k výrazným časovým ztrátám. U dálkových spojů se zpoždění může vyšplhat až na 100 minut, zatímco v regionální dopravě je situace o něco mírnější, uvedly na svém webu České dráhy.