reklama

"Včera (ve středu) kolem poledne oznámil na linku 158 pracovník firmy ve Zlíně, že při vykládání zboží ze zahraničního nákladního vozidla s návěsem, vyskočili z ložné plochy návěsu tři muži, kteří začali utíkat ven z areálu. Jeden z mužů při útěku uklouzl a zůstal na místě," uvedla mluvčí.

Do areálu podle ní ihned vyjelo několik policejních hlídek včetně psovoda se psem. "Tomu se po chvíli pátrání podařilo oba muže, kteří se schovávali nedaleko v křoví, vypátrat," uvedla Javorková.

Policie navíc zjistila, že ke skupině cizinců patří i další dva muži. Policisté je ve středu kontrolovali krátce po 11:00 na náměstí v Napajedlech na Zlínsku. "Cizinci měli vyskočit ze stejného nákladního vozidla během přestávky řidiče v Napajedlech," uvedla mluvčí.

Všech pět cizinců podle ní policisté zajistili, aktuálně zjišťují jejich totožnost a také mapují trasu, kterou se do České republiky dostali. "Ve věci jsme zahájili úkony pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice," doplnila Javorková.

reklama