reklama

Server Seznam Zprávy ve středu uvedl, že Mlejnek měl minimálně od roku 2012 pravidelné kontakty s Redlem, který je stíhaný v korupční kauze Dozimetr. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) serveru řekl, že o vazbě s Redlem před jmenováním Mlejnka věděl a nevadila mu, protože vztah obou mužů byl pracovní.

Komise má na programu jak vyjádření ředitele Mlejnka k aktuálním výstupům, tak vyjádření Rakušana k Mlejnkovým vazbám na osobu vyšetřovanou v kauze Dozimetr. Malá nechtěla předjímat, k jakým závěrům komise dospěje, měla by ale podle ní ke kauze zaujmout stanovisko. Poslanecká komise je devítičlenná, pět zástupců v ní mají strany vládní koalice, tři poslance má hnutí ANO a jednoho hnutí SPD.

Mlejnek sdělil serveru Seznam Zprávy, že se s Redlem zná od roku 2012. Potkával se s ním údajně jednou až dvakrát ročně. V dané době pracoval ve firmě Techniserv, která dodává a instaluje technologické systémy a často se uchází o státní zakázky. Důvodem podle něj bylo, že jako obchodník poptával zakázky pro svou firmu, ale žádnou jeho prostřednictvím nezískal, uvedl.

Rakušan již dříve uvedl, že nového šéfa ÚZSI považuje za profesionála s úctyhodným kariérním profilem. "Rozhodně nesdílím názor, že pouhý kontakt s jakkoliv problematickou osobou by měl člověka automaticky diskreditovat. Nepodléhejme honu na čarodějnice," uvedl ve středu na twitteru. Později novinářům řekl, že jediným důvodem k Mlejnkovu odvolání by bylo, kdyby nezískal prověrku Národního bezpečnostního úřadu na stupeň přísně tajné.