reklama

Podle předsedy výboru Pavla Žáčka (ODS) existuje shoda na svolání mimořádné schůze, na které by měly být probrány všechny aspekty policejního zásahu. "Je to z iniciativy pana kolegy Richtera, který vystoupil ve čtvrtek na výboru," sdělil Žáček webu Echo24.

Šéfka poslanců hnutí ANO Alena Schillerová následně stejnému serveru potvrdila, že oslovila vládní koalici s žádostí o zařazení bodu Tragická událost na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy na úterní jednání dolní komory parlamentu.

Richter na čtvrtečním jednání výboru prozradil, že jeho dcera žije, ale neobejde se po útoku bez antidepresiv. Kritizoval například to, že ležela dlouhé chvíle před fakultou na zemi a málem vykrvácela, než ji převezli do nemocnice. Postěžoval si také na jednání vysoké školy. "Nikdo se mi neozval ani z fakulty, nikdo se mnou není v kontaktu," podotkl.

Podle závěrů šetření Úřadu vnitřní kontroly nedošlo při policejním zásahu k žádným zásadnějším pochybením. Strážci zákona by ale v případě podobné události v budoucnu měli lépe komunikovat s dotčenými institucemi.

Útok v budově FF UK na náměstí Jana Palacha se odehrál ve čtvrtek 21. prosince. Nepřežilo jej 14 lidí, mezi oběťmi byli studenti i vyučující. Pachatel už předtím zavraždil svého otce v domě v Hostouni na Kladensku. Následně se ukázalo, že je zodpovědný také za dvojnásobnou vraždu muže a dítěte v Klánovickém lese, která se stala o necelý týden dříve.