reklama

Podle dostupných informací utonuli nešťastnou o víkendu v rozvodněných tuzemských tocích čtyři lidé, žena utopená v Zubří je pátou mrtvou v souvislosti s velkou vodou. V sobotu spatřili kolemjdoucí v řece Osoblaze na Bruntálsku dvě těla. Utonulého muže hasiči z řeky vytáhli tentýž den, ženské tělo, které svědci ve vodě viděli taktéž, se stále nenašlo. V neděli odpoledne se při sjíždění řeky Morávky na Frýdecko-Místecku převrhl raft se třemi lidmi. Osmiletá školačka po převozu do nemocnice zemřela. Další dva lidé z raftu, muž a další dítě, jsou v pořádku.

Rodina byla podle zjištění policie s mužem, který do Lopeníka jezdil na chalupu, v telefonickém kontaktu naposledy v sobotu odpoledne. "Muž se pohyboval poblíž rozvodněného potoka. V neděli se rodině už neozval, proto ho začala pohřešovat. Začala pátrací akce policistů a hasičů, odpoledne jsme muže nalezli utonulého," uvedla Kyšnerová. S ohledem na rodinu utonulého nebude podle ní policie v případu poskytovat další informace.

Zprávu o pohřešování starší ženy v Zubří přijali policisté v neděli kolem 16:00. "Proběhla pátrací akce, tělo paní ročníku 1940 se našlo kolem 21:00. Okolnosti případu nadále vyšetřujeme, ale s největší pravděpodobností se jednalo o sebevraždu," řekla ČTK Javorková.

Vydatný déšť vzedmul v minulých dnech hladinu i dalších potoků a řek v regionu, postupně však už klesají. První stupeň povodňové aktivity evidovali dnes ráno hydrometeorologové na říčce Bystřičce nad i pod stejnojmennou nádrží na Vsetínsku a také na řece Moravě v Kroměříži a Spytihněvi na Zlínsku.

reklama