Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pražská policie hledá muže, který rozbil dveře autobusu MHD

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Pražská policie už od začátku minulého týdne pátrá po muži, který nestihl nastoupit do autobusu městské hromadné dopravy a ve vzteku rozbil jeho dveře. Způsobil tak škodu ve výši přes 20 tisíc korun. 

K incidentu došlo již v pondělí 20. dubna kolem 16. hodiny, ale policie se obrátila na veřejnost až tento týden v úterý. Případem se zabývají policisté z místního oddělení Jarov. "Hledáme muže, který nestihl autobus a rozbil u něj skleněnou výplň dveří," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. 

"Na zastávce Želivského nestihl jeden z cestujících nastoupit do autobusu číslo 213 a zřejmě ze vzteku udeřil pěstí do skleněné výplně předních dveří," popsal mluvčí. Výplň se rozbila, na autobuse tak vznikla škoda ve výši přes 20 tisíc korun. 

Policie prověřuje incident pro podezření z trestného činu poškození cizí věci, za který hrozí až rok vězení. "Jednání neznámého muže zachytily kamery a nyní ho hledáme. Jestli ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158," dodal Daněk. 

Témata:  MHD Praha krimi Policie ČR Praha

Související

Aktuálně se děje

18. května 2026 21:13

Laďka Něrgešová otevřeně: Lékaři ji odmítli pustit do práce, okamžitě musela na operaci

O těžkých chvílích, kdy se dozvěděla o své diagnóze zhoubného nádoru na mozku, se v podcastu Na vlnách s Bárou Divišovou otevřeně rozmluvila moderátorka Laďka Něrgešová. Od chvíle, kdy si vyslechla kruté zprávy, které jí tehdy obrátily život vzhůru nohama, uplynul přesně rok. Známá televizní tvář detailně popsala pocity a myšlenky, které se jí v onen osudný den honily hlavou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy