reklama

"Veškerá opatření koordinujeme podle doporučení hygienické stanice. Nic zásadního se od zítra (pondělí 1. března) nechystá. Uvidíme, jak se bude vyvíjet poptávka cestujících," uvedl dnes Scheinherr.

Od pondělí budou zrušeny školní spoje na území hlavního města. Ve Středočeském kraji mají přestat jezdit od 7. března. Od pondělí pak bude ve špičkách prodloužený interval na příměstské vlakové lince S49, a to ze současných 30 na 60 minut.

Veřejná doprava v hlavním městě nyní jezdí podle omezených jízdních řádů a v souvislosti s vládním zákazem vycházení po 21:00 postupně končí denní provoz již po 22:00. Cestující musí mít v MHD i na zastávkách zakrytý nos a ústa, zrušené je nastupování prvními dveřmi a zrušený byl prodej jízdenek u řidiče.

PID sdružuje pražskou městskou dopravu i příměstské autobusové a vlakové linky. Hlavní město letos vydá na fungování PID proti loňsku o miliardu korun více, celkem 17,6 miliardy korun. Nejvíc peněz dostane na kompenzacích dopravní podnik (DPP), a to přes 15 miliard korun.

reklama