V Praze se u příležitosti dnešního státního svátku koná řada zajímavých akcí pro veřejnost. Jedna z nich začne odpoledne na Václavském náměstí, kde proběhne Koncert pro budoucnost. Na pódiu se zde vystřídá řada známých hudebníků.
Program koncertu začne v 16:30 vystoupením Silver Spoons. Následovat budou například legendární písničkář Jaroslav Hutka či kultovní kapela Vypsaná fixa. Přítomní lidé se mohou těšit i na Jasnou páku, Barboru Polákovou či Prago Union.
Během státního svátku nemůže chybět česká hymna, kterou přednese talentovaná Anna Vaverková. Dojde i na Modlitbu pro Martu. Hlas Marty Kubišové ale nezazní, její role se chopí Aneta Langerová.
Na 17. listopad každoročně připadá Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Česko si připomíná události z roku 1939, kdy nacisté zakročili proti vysokoškolským studentům, a z roku 1989, kdy totéž udělali komunisté. Před 36 lety to odstartovalo sametovou revoluci, která ukončila vládu jedné strany v Československu.
Témata: 17. listopadu , Praha
Související
19. listopadu 2024 12:07
18. listopadu 2024 14:24
17. listopadu 2024 16:56