Zákazníci chtěli minulou neděli odvézt z Rytířské ulice v centru města do ulice U Průhonu v Praze 7. Podle městské policie by taxikář za takovou cestu neměl chtít více než 300 korun. Řidič si ale nejprve řekl o 2000 korun, pak se mu ale částka nezdála dostatečná, a proto mu pasažéři museli nakonec zaplatit 7100 korun.

Vzápětí ho zastavili strážníci z Taxi týmu. "Když po něm požadovali, aby na kapotu vyskládal všechny peníze, které obdržel za poslední přepravu, začala hra na přihazovanou," uvedla mluvčí. Taxikář nepoužil povinný taxametr, částky klientům ukazoval na mobilním telefonu.

"Událost si k dořešení převzal správní orgán. Dopravci byla uložena kauce ve výši 100 tisíc korun, kterou ale na místě nezaplatil, proto bylo jeho vozidlo odstaveno a byly mu zadrženy doklady k vozidlu a k přepravě," uvedla Seifertová. Ve správním řízení hrozí řidiči pokuta ve výši několika desítek tisíc korun a odnětí licence až na tři roky.

Strážníci na místě mohli řidiči dát pokutu do výše 10.000 korun. "Ale vzhledem k výši předražení a způsobu provedení by byla spíše výsměchem," dodala mluvčí.

reklama