Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Přerov je otřesen útokem dětí: Pěstmi byly chlapce (10), další přihlížely

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Přerovští policisté pátrají po větší skupince dětí, která se podílela či přihlížela bezdůvodnému fyzickému napadení desetiletého chlapce v Jižní čtvrti v Přerově. Dítě dostalo od útočníků několik ran pěstí do obličeje, strážníci mu museli zavolat sanitku, která jej odvezla k ošetření. Po pachatelích policie pátrá, s žádostí o pomoc se obrací i na veřejnost.

Případ policisté vyšetřují pro trestný čin výtržnictví.

Incident se odehrál v pondělí okolo 17:15 v blízkosti dětského hřiště u domu na Jižní čtvrti III/6. Dvěma útočníkům bylo kolem 11 let. Děti jsou v ČR trestně odpovědné až od 15 let věku.

"S útočníky se na místě nacházelo několik dalších dětí, které celému incidentu přihlížely," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Na místo okamžitě přijeli strážníci, kteří napadenému chlapci přivolali zdravotnickou pomoc a přivolali také policejní hlídku. "Prohledáním okolí se nepodařilo možné pachatele útoku dohledat," dodala mluvčí.

Policisté se proto obracejí s žádostí o pomoc na případné svědky, kteří se v době konfliktu zdržovali v blízkém okolí nebo v uvedené době potkali početnější skupinku dětí a mohli by poskytnout jakékoliv informace. Svědci se mohou obrátit na linku 158 nebo přímo na služebnu obvodního oddělení v ulici Č. Drahlovského.

Témata:  krimi napadení děti Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

17. listopadu 2025 5:00

Zimní počasí je tady. Do Česka dorazí ochlazení, sníh, náledí a mrazy

Česko dnes čeká citelné ochlazení, které přinese výrazná studená fronta. Dešťové srážky budou během dne postupně přecházet ve sněžení, přičemž sněhové vločky se mohou objevit i v polohách kolem 500 metrů nad mořem. Dokonce i níže se mohou objevit smíšené srážky, uvedl ČHMÚ.cz na facebooku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi dnes také demonstrovali. (17.11.2025)

Tisíce Čechů demonstrovaly na Staroměstském náměstí

V den výročí 17. listopadu zaplnilo Staroměstské náměstí v Praze více než 15 tisíc lidí, kteří přišli společně s Milionem chvilek pro demokracii oslavit svobodu, odvahu a občanskou soudržnost. Letošní shromáždění s názvem Česko není na prodej připomnělo, že i po 36 letech od Sametové revoluce zůstává v zemi silná občanská společnost, která nechce přihlížet rozkladu důvěry, zneužívání moci ani oslabování demokratických institucí.