Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prezident Pavel je na dvoudenní návštěvě Vysočiny

Petr Pavel
Petr Pavel
Foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Petr Pavel pokračuje v návštěvách českých regionů. Ve čtvrtek dorazil na Vysočinu, kde ho čeká dvoudenní program. Podle prezidenta jde o kraj s velkým potenciálem, ale také řadou problémů.

Pavel dopoledne na twitteru připomněl, že je na návštěvě Vysočiny. "Jde o kraj s velkým potenciálem, ale i zde trápí obyvatele řada problémů. Odliv mladých, nedostatek lékařů, sucho či kůrovec. Chci se seznámit s příklady dobré praxe i návrhy řešení, zaměřím se hlavně na zemědělství a odolnost společnosti," uvedl.

Prezident dopoledne zavítal na základní školu v Pelhřimově. Program má dnes pokračovat například návštěvou krajského úřadu, outdoorového sportoviště či Horáckého divadla. V pátek zamíří hlava státu do Jemnice či na farmu v Kožichovicích.

Témata:  Petr Pavel Vysočina

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy