Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prezident Pavel poprvé zareagoval na výsledky voleb

Petr Pavel volí ve volbách do Poslanecké sněmovny
Petr Pavel volí ve volbách do Poslanecké sněmovny
Foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Prezident Petr Pavel reagoval na síti X na výsledky voleb do Poslanecké sněmovny. Ocenil především vysokou volební účast, která podle něj jasně demonstruje zájem občanů o veřejné dění a dokazuje mimořádnou starost o budoucnost naší země. 

Poděkování podle Pavla patří všem, kteří k volbám přišli, i členům komisí, úřadům a institucím, které zajišťovaly hladký průběh a sčítání hlasů.

Prezident Pavel pogratuloval hnutí ANO 2011 k vítězství a všem politickým stranám, které ve volbách uspěly. Zdůraznil, že volební výsledky potvrzují jednoznačně převažující prozápadní směřování České republiky. 

Prezident oznámil, že od zítřka povede jednání o sestavování vlády se všemi stranami, které překonaly nutnou hranici pro vstup do Poslanecké sněmovny.

Jeho přáním je, aby Česká republika získala stabilní vládu, která se bude aktivně věnovat zásadním otázkám země a bude garantovat bezpečí a prosperitu občanům.
 
 

Témata:  volby do Poslanecké sněmovny 2025 Petr Pavel

Související

Aktuálně se děje

4:00

Předpověď počasí pro vánoční týden. Meteorologové slibují ochlazení

Právě dnes zbývá týden do Štědrého dne, takže meteorologické modely již nabízejí výhled na 24. prosinec. Na Bílé Vánoce to každopádně nevypadá. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy